Odstartovalo svatební focení 2015

Odstartovalo svatební focení 2015

Autor: / 9.5.2015 / Kategorie: Blog / -

Hned první svatební focení, kterého jsem letos jako svatební fotograf účastnil, bylo velmi zajímavé. Česko-Francouzská :-).

Nevěsta je Češka a ženich Francouz. Oba velcí sympaťáci. Polovina svatebních hostů byla od nás, polovina ze země Galského kohouta. A tady nastal menší problémeček. O Francouzích se říká, že anglicky rozumí, ale jen tak nechtějí mluvit. Ti moji nerozuměli :-). Nebo jsem špatně mluvil a organizoval já. Nakonec došlo klasicky na ruce a nohy a předvádění toho, “jak by to mělo teda vypadat”.

Kdo zažil svatbu, kde jsem jako fotograf figuroval já ví, že jsem opravdu výřečný a neponechávám nic náhodě. Jinými slovy zorganizuju a usměrním celou svatbu jedna dvě. Tady se to prostě tolik nepovedlo :-D.

Ale abych nebyl chápaný špatně. Nestěžuju si. Byla to perfektní svatba a velký zážitek, slyšet církevní obřad kompletně přeložený do francouzštiny. Je to nádherný jazyk a paní překladatelka to měla zmáknuté na jedničku. Bylo úžasné sledovat, jak si propiskou dělá poznámky na papír, co kněz v proslovu říká a pak to z patra plynule překládá. Prostě paráda… Obřad jsme zvládli, slzičky utřeli, všechno přeložili i odfotili.

Samostatné focení s novomanžely už proběhlo na jedničku. Výsledek můžete posoudit sami. A když jsem po rozkrájení dortu odcházel, vypadalo to, že oslavy se pěkně rozběhnou. Zvlášť fotokoutek s rekvizitami vypadal velmi zajímavě.

Takže moc pěkně mi ta svatební sezóna 2015 začala :-)…

O autorovi
fotograf Brno a svatební fotograf nejen pro Brno

Komentáře jsou vypnuty.